3 min28 novembra 2022

Nedostatok pracovných síl na trhu práce v Holandsku! Akých pracovníkov zamestnávatelia hľadajú?

Tipy pri hľadaní práce v Krajine tulipánov a veterných mlynov. Pracovný trh v Holandsku neustále hľadá nových zamestnancov. Existujú odvetvia, ktoré v tomto smere vykazujú najväčšie nedostatky. Akých odvetví sa to dotýka? O aké povolania je v Holandsku vysoký záujem? Dozviete sa o tom v článku zo série #ExpertUtorkový! Prečítajte si článok a zistite, v akej oblasti sa oplatí pracovať!

Kde sa oplatí pracovať v Holandsku?

Holandsko je nepochybne atraktívnou destináciou pre každého, kto hľadá dobre platenú prácu. Koho zamestnávatelia hľadajú? O aké zamestnania je vysoký záujem? V prvom rade sú žiadaní a cenení odborníci, hoci uplatnenie nájdu aj ľudia bez skúseností. Nedostatok pracovných síl na trhu práce v Holandsku je skutočne výrazný vo všetkých odvetviach a zdá sa, že aj hospodárstvo sa pomaly približuje k úrovni z obdobia pred pandémiou.

Akých pracovníkov zamestnávatelia hľadajú? Požiadavky pre prácu v Holandsku

Požiadavky sa nepochybne vzájomne odlišujú a závisia od ponuky. Čo to znamená? Pre prácu na výrobnej linke sú požadované iné zručnosti, ako pre zamestnanie zvárača alebo tesára debnenia kde je potrebná úplne iná kvalifikácia. Hospodárstvo "Krajiny Tulipánov" sa už dlhé roky vo veľkej miere spolieha na dočasných a flexibilných pracovníkov, ktorí sú potrební v rozličných priemyselných odvetviach.

Trh práce v Holandsku. Holandskí zamestnávatelia momentálne hľadajú nové pracovné sily.

Pozrime sa preto, v ktorých odvetviach sú pracovníci žiadaní v „Krajine Tulipánov”. Odborníci a špecialisti majú zelenú hlavne v týchto odvetviach:

  • Zvárači,
  • Operátori CNC,
  • Brusiči,
  • Lakovníci,
  • Inštalatéri,
  • Elektrikári.

Voľné miesta vo výrobe a technike

Ponuka voľných pracovných miest v Holandsku sa pohybuje od výroby a logistiky až po stavebníctvo a techniku. Akých pracovníkov zamestnávatelia hľadajú? Rozhodne  ľudí so skúsenosťami v danej oblasti. Pre odborníkov je predsa len jednoduchšie nájsť si požadovanú prácu ako pre ľudí bez skúseností.V logistike to budú napríklad vychystávači objednávok (order picking) a operátori vysokozdvižných vozíkov, zatiaľ čo vo výrobe to budú pracovníci obsluhy CNC strojov.

Technika a stavebníctvo. Nedostatok zamestnancov na trhu práce

Citeľný nedostatok odborníkov na trhu práce znamená, že prakticky každý odborník môže počítať s veľmi atraktívnymi pracovnými podmienkami. To znamená, že zvárači, montéri, maliari, brusiči, sústružníci a karosári nájdu v Holandsku lukratívne pracovné miesta.

Ako sa uchádzať o prácu v Holandsku a prečo by ste to mali urobiť TERAZ?

V prvom rade treba spomenúť, že výjazd do Holandska je možný každý víkend. Plánujete začať pracovať v spoločnosti Covebo? Zaujíma Vás aký je postup?

Prečítajte si postup ako to urobiť:

alebo

  • sa telefonicky spojte s naším náborovým konzultantom na čísle +421 903 295 435, alebo +421 911 638 177

Prázdniny sú obdobím zvýšeného záujmu o prácu v Holandsku, preto sa veľmi neoplatí čakať a je dobré rozhodnúť sa pre ňu ešte dnes. Takto môžeme v Covebo nájsť pre Vás čo najskôr vhodnú ponuku. Ide predsa o Vašu spokojnosť.

Oplatí sa ešte pracovať v Holandsku?

Čo spôsobuje nedostatok odborníkov na holandskom trhu práce?

Môžeme spokojne súhlasiť s tvrdením, že v každej situácii existujú určité výhody - v tomto prípade, výhodou je množstvo ponúk a celkom dobré platové podmienky. Na trhu práce prebieha medzi zamestnávateľmi konkurenčná súťaž. To má vplyv hlavne na spomínaných odborníkov. V Holandsku môžu počítať s týždennými mzdami a čaká na nich množstvo iných výhod. Aké sú to výhody? Sledujte náš blog, aby sa dozvedieť o práci a výhodách v Holandsku viac.

Ďalšie zaujímavé články

Pozrite si ďalšie zaujímavé články

Ako vyzerá trh práce v Holandsku po pandémii?

3 min2 novembra 2022

Dopravné spoločnosti Covebo – GTV Bus

4 min18 októbra 2022

Čo sa oplatí vziať si so sebou do práce do Holandska? Ako sa zbaliť na cestu?

4 min18 októbra 2022