3 min2 novembra 2022

Ako vyzerá trh práce v Holandsku po pandémii?

Pandémia Covid-19 zmenila životy väčšiny z nás a mala obrovský vplyv na všetky oblasti života vrátane trhu práce. Po viac ako dvoch rokoch od pandémie sa môže zdať, že sme sa vrátili do normálu. Je to však nová skutočnosť, najmä na globálnom trhu práce. Ako teda vyzerá trh práce v Holandsku po pandémii? Viac informácií nájdete nižšie.

Rozvoj trhu práce po pandémii Covid-19

Kvôli pandémii bolo mnoho ľudí nútených zmeniť zamestnanie. V súčasnosti sa oživili mnohé pracovné odvetvia. Ako to vyzerá s ľuďmi ktorí, ktorí sa rozhodli zmeniť zamestnanie a zároveň odísť pracovať do zahraničia? Mnohí ľudia sa rozhodli odísť do Holandska a  zostať tam natrvalo. Sú aj takí, ktorí absolvovali online kurzy a vrátili sa späť domov, aby sa ďalej profesionálne rozvíjali  na domácom novom pracovisku. Po pandémii nastala zmena, mnohé odvetvia boli obmedzované protipandemickými opatreniami, čo prispelo k rozvoju hybridnej formy práce(home Office) a zároveň rozvoju mnohých pracovných miest, ktoré sa teraz dajú vykonávať online.

Je to obrovská šanca pracovať v krajine podľa vlastného výberu a zároveň žiť kdekoľvek na Zemi. Vývoj trhu práce po pandémii Covid-19 sa týka najmä rozvoja trhu vzdelávania a online práce, ale nielen to. Došlo k výraznej automatizácii výrobného sektora a oživeniu logistického trhu, najmä v oblasti dopravy. A to vďaka zvýšenej nákupnej aktivite a objednávkam jednotlivých zákazníkov v internetových obchodoch.

Trh práce v Holandsku po pandémii

Súčasná situácia obrovského nárastu dopytu po pracovníkoch v logistike spôsobila rozvoj tohto odvetvia aj v samotnom Holandsku. Dôležité je upozorniť na zvýšené požiadavky na uchádzačov, ktorých zaujímajú pracovné ponuky v Holandsku v sektore logistiky. Následkom toho je v súčasnosti nevyhnutná komunikatívna znalosť angličtiny. Väčšia kompetentnosť zamestnancov posilňuje komunikáciu s ich nadriadenými, čo prináša vzájomnú dôveru, ktorá je v súčasnosti jedným z najdôležitejších aspektov na pracovisku.

Práca v Holandsku

Zamestnávatelia v Holandsku okrem snahy zvýšiť dôveru svojich zamestnancov venujú väčšiu pozornosť aj bezpečnosti tých, ktorí sa rozhodnú odísť za prácou do zahraničia. Bezpečnosť sa tu už nevzťahuje len na zdravie či na každodenné meranie teploty osobám ktoré prichádzajú do práce alebo pravidelné vyšetrenia na Covid-19. Bezpečná práca v Holandsku znamená trvalé zamestnanie, a možnosť využívať viac zamestnaneckých výhod zároveň stojí na prísnejších predpisoch o bezpečnosti a čistote na pracovisku.

Pracovný trh a mzdy v Holandsku po pandémii

Výjazd za prácou do Holandska je väčšinou spojený s túžbou zarobiť si viac peňazí. Aké sú teda mzdy v Holandsku po pandémii? V súčasnosti sa mzdy na najnižších pozíciách vo výrobe alebo logistike pohybujú od 300 do 450€ týždenne. Kvalifikovaní technickí pracovníci môžu očakávať zárobok od 450 do 600€ týždenne. Vo všeobecnosti sa mzdy v Holandsku po pandémii zvýšili.

Už viete, čo môžete očakávať od trhu práce v Holandsku po pandémii, a zároveň viete, s akou mzdou môžete počítať. Takže Vám nič nestojí v ceste vydať  sa za krajším zajtrajškom. Ak neviete, aká pozícia by bola pre Vás vhodná, kontaktujte náborového pracovníka spoločnosti Covebo na čísle  +421 903 295 435, +421 911 638 177  alebo sa uchádzajte o vybranú pracovnú pozíciu na stránke www.covebo.sk a presvedčte sa sami, ako vyzerá pracovný trh v Holandsku po pandémii.

 

Ďalšie zaujímavé články

Pozrite si ďalšie zaujímavé články

5 tipov ako sa dobre pripraviť a zažiariť na pracovnom pohovore on-line

4 min8 mája 2024

Nedostatok pracovných síl na trhu práce v Holandsku! Akých pracovníkov zamestnávatelia hľadajú?

3 min28 novembra 2022

Tiesňové čísla v Holandsku. Čo robiť v prípade núdze?

4 min29 novembra 2021